پنجشنبه , اردیبهشت ۲۹ ۱۴۰۱

سیاست دینی هخامنشیان بررسی می‌شود

Tarikh Tmadon 7

بررسی تاریخ تمدن ایرانی، درونمایه‌ی دوره‌ی تازه‌ی آموزشی-پژوهشی در موسسه‌ی فرهنگی-هنری خورشید است و با استادی دکتر شروین وکیلی برگزار می‌شود.

نام هفتمین دوره از مجموعه دوره‌های تاریخ تمدن ایرانی «سیاست دینی هخامنشیان» است و مانند سایر گام‌های این دوره در قالب چهار نشست هفتگی پیاپی برگزار می‌شود. در این برنامه‌ی آموزشی دکتر وکیلی از زاویه‌ی نظریه‌ی سیستم‌های پیچیده به سیر تکامل تمدن ایرانی می‌نگرد و لایه‌هایی معمولا نادیده انگاشته شده مانند فرهنگ و سبک زندگی و جریانهای تحول بقا و قدرت و لذت و معنا را در بستر ایرانشهر ردیابی می‌کند.

دوره‌ی تاریخ تمدن ایرانی به صورت نشست‌های پژوهشی برگزار می‌شود و دانشجویان می‌توانند برای بر عهده گرفتن طرح‌های پژوهشی داوطلب شوند تا نتایج کارشان در قالب مقاله یا کتاب منتشر گردد.
هفتمین گام این دوره‌های آموزشی با عنوان «سیاست دینی هخامنشیان»، شامل چهار نشست است: «دین کوروش و کمبوجیه»، «دین داریوش و بردیا»، «دین خشایارشا» و «نقشه‌ی ادیان و باورها در قلمرو هخامنشی آغازین».

نخستین نشستِ این دوره در روز چهارشنبه 6 آبان ماه ۹۴، ساعت ۶:۳۰ تا ۸ پس از نیمروز، در کانون معماران معاصر واقع در شهرک غرب (قدس)، روبروی مرکز خرید میلاد نور، خیابان حسن سیف، کوچه دوم، شماره‌ی ۷، برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای هماهنگی و نام‌نویسی می‌توانند با خانم امینی : ۰۹۳۷۲۳۲۰۷۶۵-۰۲۱۸۸۲۶۰۵۵۵ تماس بگیرند.

همچنین ببینید

کلاس زروان (مسئله‌ی «من»: پیش‌درآمدی بر زُروان نو)

دوره‌ی جدید کلاس زروان با عنوان «مسئله‌ی «من»: پیش‌درآمدی بر زُروان نو» برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *