پنجشنبه , مرداد ۲۷ ۱۴۰۱

سومین گام از دوره‌ی اسطوره‌شناسی ایرانی برگزار می‌شود

Ostoure 3

دوره‌ی آموزشی-پژوهشیِ اسطوره‌شناسی که در موسسه‌ی فرهنگی-هنری خورشید، با همکاری کانون معماران معاصر و به استادی دکتر شروین وکیلی برگزار می‌شود، به بررسی روایتهای اساطیری ایران و تمدنهای همسایه می‌پردازد.

«ایزدشناسی مقایسه‌ای» نام سومین گام از مجموعه دوره‌های اسطوره شناسی ایرانی است که در چهار نشست برگزار خواهد شد. هرگام از دوره‌ی اسطوره شناسی ایرانی در قالب گام‌هایی یک ماهه برگزار می‌شود و در هر مرحله سرفصلی تاریخی از اساطیر ایران زمین به تفصیل مورد بررسی قرار می‌گیرد و گاه به باورهای دیرینه‌ی دیگر سرزمین‌ها نیز اشاره می‌شود و تحلیلی مقایسه‌ای از مضمون‌ها ارائه می‌شود.

هر یک از دوره‌های یاد شده، به صورت نشست‌های پژوهشی برگزار می‌شوند و دانشجویان می‌توانند در طرح‌های پژوهشی یا برنامه‌های ترجمه وابسته به دوره شرکت کنند و نتایج کارشان را در قالب مقاله یا کتاب منتشر نمایند. سومین گام از دوره‌ی اسطوره‌شناسی شامل چهار نشست است با این سرفصل‌: «ایزدان مصری»، «ایزدان یونانی- رومی»، «ایزدان آریایی» و «ایزدان و آیین‌های چینی»
نخستین نشستِ این دوره، روز چهارشنبه 10 تیر ماه ۹۴، ساعت ۵ تا ۶:۳۰ پس از نیمروز، در کانون معماران معاصر واقع در شهرک غرب (قدس)، روبروی مرکز خرید میلاد نور، خیابان حسن سیف، کوچه دوم، شماره‌ی ۷ برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای هماهنگی و نام‌نویسی می‌توانند با خانم امینی : ۰۹۳۷۲۳۲۰۷۶۵-۰۲۱۸۸۲۶۰۵۵۵ تماس بگیرند.

همچنین ببینید

کلاس زروان (آرمان، خواست، میل)

دوره‌ی جدید کلاس زروان با عنوان «آرمان، خواست، میل» برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.