پنجشنبه , مرداد ۲۷ ۱۴۰۱

تحلیلی بر اساطیر آفرینش برگزار می‌شود

ostore2

بررسی اساطیر ایرانی، با دیدی تحلیلی بر اساطیر جهان، درونمایه‌ی دوره‌ی تازه‌ی آموزشی-پژوهشی در موسسه‌ی فرهنگی-هنری خورشید است که با همکاری کانون معماران معاصر و به استادی دکتر شروین وکیلی برگزار می‌شود.

«تحلیلی بر اساطیر آفرینش» نام دومین گام از مجموعه دوره‌های اسطوره شناسی ایرانی است که در چهار نشست برگزار خواهد شد.

در روند دوره‌های آموزشی اسطوره شناسی ایرانی که در قالب گام‌هایی یک ماهه و پیاپی برگزار خواهند شد، اساطیر ایران زمین به تفصیل مورد بررسی قرار می‌گیرند و در میانه‌ی آن‌ها به باورهای دیرینه‌ی دیگر سرزمین‌ها نیز اشاره می‌شود و تحلیلی مقایسه‌ای از مضمون‌ها ارائه می‌شود.

نباید فراموش کرد که هر یک از دوره‌های یاد شده، به صورت نشست‌های پژوهشی برگزار می‌شوند و دانشجویان می‌توانند برای بر عهده گرفتن طرح‌های پژوهشی داوطلب شوند تا نتایج کارشان در قالب مقاله یا کتاب منتشر گردد.

دومین گام این دوره‌های آموزشی با عنوان «تحلیلی بر اساطیر آفرینش»، شامل چهار نشست با سرفصل‌های «نظم و آشوب و نبرد نخستین: از مردوک تا یهوه»، «اساطیر خاستگاه گیاهی جهان»، «اساطیر هندی در مقایسه با روایتهای فنیقی- یونانی» و «ایزدِ معمار: ساختن هستی در گاهان» خواهد بود.

نخستین نشستِ این دوره، روز چهارشنبه 6 خرداد ماه ۹۴، ساعت ۵ تا ۶:۳۰ پس از نیمروز، در کانون معماران معاصر واقع در شهرک غرب (قدس)، روبروی مرکز خرید میلاد نور، خیابان حسن سیف، کوچه دوم، شماره‌ی ۷ برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای هماهنگی و نام‌نویسی می‌توانند با خانم امینی : ۰۹۳۷۲۳۲۰۷۶۵-۰۲۱۸۸۲۶۰۵۵۵ تماس بگیرند.

همچنین ببینید

کلاس زروان (آرمان، خواست، میل)

دوره‌ی جدید کلاس زروان با عنوان «آرمان، خواست، میل» برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.