پنجشنبه , مرداد ۲۷ ۱۴۰۱

تاریخ هنر در تمدن ایرانی (پژوهش در هنر هخامنشی-اشکانی)

موسسه‌ی فرهنگی- هنری خورشید راگا برگزار می‌کند:

 

تاریخ هنر در تمدن ایرانی

 

دکتر شروین وکیلی

 

پژوهش در هنر هخامنشی-اشکانی

 

نشست نخست: ساماندهی حجم: از مجسمه‌سازی تا معماری

نشست دوم: سازماندهی نقش: از دیوارنگاره تا نقاشی

 

دوره‌ی امردادماه

ساختار دوره: دو نشست کلاس و دو نشست پرسش و پاسخ که بر فضای تلگرام برگزار می‌شود.

آغاز دوره: پنجشنبه ۹ امرداد

روابط عمومی: ۰۹۳۷۲۳۲۰۷۶۵

 

محتوا: پرسشهای مرکزی کلاس «تاریخ هنر ایرانی» چنین است:

۱) حوزه‌ی تمدن ایرانی چه دامنه‌ای از آثار هنری را پدید آورده است؟‌ رده‌بندی این آثار از نظر سبک و فناوری و ساخت معنایی و توزیع‌شان در تاریخ و جغرافیا چگونه است؟ چه دلالتهای اسطوره‌شناسانه و چه کارکردهای جامعه‌شناسانه و چه مضمونهای روانشناسانه‌ای در این آثار نهفته‌اند؟

۲) آیا سیر تحول هنر در ایران زمین به شکل‌گیری یک فلسفه‌ی هنر منسجم و مستقل انجامیده و نظریه‌هایی بومی درباره‌ی آفرینش زیبایی و ماهیت اثر هنری داشته‌ایم؟ آیا می‌توان امروز از نو چنین دستگاه زیبایی‌شناسانه‌ای را طرحریزی و تدوین کرد؟

 

گوشزد: محتوای دوره در سراسر ماه بر گروه تلگرامی در دسترس دانشجویان خواهد بود. در پایان هر ترم بدنه‌ی بحثها و محتواهای دیگر (کتابها، مقاله‌ها، فیلمها، عکسها) از روی آن پاک خواهد شد و تنها ۱۰٪ مطالب باقی می‌ماند تا راهنمای دانشجویان نوآمده باشد. دانشجویان باید مطالب مورد نظرشان را در زمان برگزاری دوره بردارند، چون پس از پایان کلاسها دیگر دسترسی به محتوایشان ممکن نخواهد بود.

 

شیوه‌ی ثبت نام:

۱) برای همراهی با دانشجویانی که با عوارض اجتماعی کرونا درگیرند، افزایش شهریه‌ی سالانه انجام نمی‌شود و هزینه‌ها تا پایان این بحران مانند سال پیش خواهد بود، به این شرح:

الف) حضور در یک دوره‌: ۱۶۰ هزار تومان

ب) حضور در دو دوره: ۲۶۰ هزار تومان

پ) حضور در هر سه دوره (هنر و زروان و اسطوره‌شناسی): ۳۳۰ هزار تومان

۲) واریز به شماره کارت: 6104-3378-9449-8383 یا شماره حساب بانک ملت شعبه دانشگاه تهران: ۴۰۲۷۴۶۰۳۴۹ به نام شروین وکیلی. (دوستانی که خارج از کشور زندگی می‌کنند، لطفا با یاری خویشاوند یا دوستی در داخل کشور از همین راه پرداخت را انجام دهند.) مهلت ثبت نام در دوره‌ی تلگرامی تا ۱۰ ساعت پیش از آغاز دوره است. پس از آن فهرستها بسته می‌شود و دیگر نام‌نویسی ممکن نیست.

۳) ارسال کد رهگیری به نشانی تلگرامی: @sherwinvakili ، به همراه این اطلاعات: نام کامل/ رشته و مقطع تحصیلی/ شهر محل سکونت/

۴) پذیرش این قاعده که محتوای ارائه شده و بحثهای دانشجویان در کلاس را به بیرون از فضای گروه منتقل نکنند.

همچنین ببینید

کلاس زروان (آرمان، خواست، میل)

دوره‌ی جدید کلاس زروان با عنوان «آرمان، خواست، میل» برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.