پنجشنبه , مرداد ۲۷ ۱۴۰۱

تاریخ تمدن ایرانی بررسی می‌شود

tamadon2

بررسی تاریخ تمدن ایرانی، درونمایه‌ی دوره‌ی تازه‌ی آموزشی-پژوهشی در موسسه‌ی فرهنگی-هنری خورشید است که با همکاری کانون معماران معاصر و به استادی دکتر شروین وکیلی برگزار می‌شود.

نام دومین دوره از مجموعه دوره‌های تاریخ تمدن ایرانی «آغازگاه انقلاب کشاورزی و پیکربندی اجتماعی‌اش» است و مانند سایر گام‌های این دوره در قالب چهار نشست هفتگی پیاپی برگزار می‌شود. در این برنامه‌ی آموزشی دکتر وکیلی از زاویه‌ی نظریه‌ی سیستم‌های پیچیده به سیر تکامل تمدن ایرانی می‌نگرد و لایه‌هایی معمولا نادیده انگاشته شده مانند فرهنگ و سبک زندگی و جریانهای تحول بقا و قدرت و لذت و معنا را در بستر ایرانشهر ردیابی می‌کند.

دوره‌ی تاریخ تمدن ایرانی به صورت نشست‌های پژوهشی برگزار می‌شود و دانشجویان می‌توانند برای بر عهده گرفتن طرح‌های پژوهشی داوطلب شوند تا نتایج کارشان در قالب مقاله یا کتاب منتشر گردد.
دومین گام این دوره‌های آموزشی با عنوان «آغازگاه انقلاب کشاورزی و پیکربندی اجتماعی‌اش»، شامل چهار نشست است: «تمدن سومر»، «تمدن ایلام»، «تمدن دره‌ی سند» و «تمدن آناتولی و مصر».

نخستین نشستِ این دوره در روز چهارشنبه ۶ خرداد ماه ۹۴، ساعت ۶:۳۰ تا ۸ پس از نیمروز، در کانون معماران معاصر واقع در شهرک غرب (قدس)، روبروی مرکز خرید میلاد نور، خیابان حسن سیف، کوچه دوم، شماره‌ی ۷، برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای هماهنگی و نام‌نویسی می‌توانند با خانم امینی : ۰۹۳۷۲۳۲۰۷۶۵-۰۲۱۸۸۲۶۰۵۵۵ تماس بگیرند.

 

همچنین ببینید

کلاس زروان (آرمان، خواست، میل)

دوره‌ی جدید کلاس زروان با عنوان «آرمان، خواست، میل» برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.