جمعه , بهمن ۸ ۱۴۰۰

تاریخ تمدن ایرانی بررسی می‌شود

Tarikh Tamadon 3

بررسی تاریخ تمدن ایرانی، درونمایه‌ی دوره‌ی تازه‌ی آموزشی-پژوهشی در موسسه‌ی فرهنگی-هنری خورشید است که با همکاری کانون معماران معاصر و به استادی دکتر شروین وکیلی برگزار می‌شود.

نام سومین گام از مجموعه دوره‌های تاریخ تمدن ایرانی «عصر یورش‌ها (1200-550)» است و مانند سایر گام‌های این دوره در قالب چهار نشست هفتگی پیاپی برگزار می‌شود. در این برنامه‌ی آموزشی دکتر وکیلی از زاویه‌ی نظریه‌ی سیستم‌های پیچیده به سیر تکامل تمدن ایرانی می‌نگرد و لایه‌هایی معمولا نادیده انگاشته شده مانند فرهنگ و سبک زندگی و جریانهای تحول بقا و قدرت و لذت و معنا را در بستر ایرانشهر ردیابی می‌کند.
دوره‌ی تاریخ تمدن ایرانی به صورت نشست‌های پژوهشی برگزار می‌شود و دانشجویان می‌توانند برای بر عهده گرفتن طرح‌های پژوهشی داوطلب شوند تا نتایج کارشان در قالب مقاله یا کتاب منتشر گردد.
سومین گام این دوره‌های آموزشی با عنوان «عصر یورش‌ها (1200-550)»، شامل چهار نشست است: «آشوب بزرگ سال 1200 پ.م»، «داستان آشور و بابل»، «ماجرای ایلام و آریایی‌ها» و «کشمکش‌ها در مصر و آناتولی».
نخستین نشستِ این دوره در روز چهارشنبه 10 تیر ماه ۹۴، ساعت ۶:۳۰ تا ۸ پس از نیمروز، در کانون معماران معاصر واقع در شهرک غرب (قدس)، روبروی مرکز خرید میلاد نور، خیابان حسن سیف، کوچه دوم، شماره‌ی ۷، برگزار خواهد شد.
علاقه‌مندان برای هماهنگی و نام‌نویسی می‌توانند با خانم امینی : ۰۹۳۷۲۳۲۰۷۶۵-۰۲۱۸۸۲۶۰۵۵۵ تماس بگیرند.

همچنین ببینید

عرفان صوفیانه و حکمت مغانه (خیال و مشاهده)

دوره‌ی جدید آموزشی عرفان صوفیانه و حکمت مغانه با عنوان «خیال و مشاهده» برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *