چهارشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۹

ایزدان ایرانی پیشا‌زرتشتی بررسی می‌شوند

Ostoure 4

دوره‌ی آموزشی-پژوهشیِ اسطوره‌شناسی که در موسسه‌ی فرهنگی-هنری خورشید، با همکاری کانون معماران معاصر و به استادی دکتر شروین وکیلی برگزار می‌شود، به بررسی روایتهای اساطیری ایران و تمدنهای همسایه می‌پردازد. «ایزدان ایرانی پیشازرتشتی» نام چهارمین گام از مجموعه دوره‌های اسطوره شناسی ایرانی است که در چهار نشست برگزار خواهد شد. هرگام از دوره‌ی اسطوره شناسی ایرانی در قالب گام‌هایی یک ماهه برگزار می‌شود و در هر مرحله سرفصلی تاریخی از اساطیر ایران زمین به تفصیل مورد بررسی قرار می‌گیرد و گاه به باورهای دیرینه‌ی دیگر سرزمین‌ها نیز اشاره می‌شود و تحلیلی مقایسه‌ای از مضمون‌ها ارائه می‌شود.
هر یک از دوره‌های یاد شده، به صورت نشست‌های پژوهشی برگزار می‌شوند و دانشجویان می‌توانند در طرح‌های پژوهشی یا برنامه‌های ترجمه وابسته به دوره شرکت کنند و نتایج کارشان را در قالب مقاله یا کتاب منتشر نمایند. چهارمین گام از دوره‌ی اسطوره‌شناسی شامل چهار نشست است با این سرفصل‌: «مهر»، «ناهید»، «وای» و «زُروان».
نخستین نشستِ این دوره، روز چهارشنبه 14 امرداد ۹۴، ساعت ۵ تا ۶:۳۰ پس از نیمروز، در کانون معماران معاصر واقع در شهرک غرب (قدس)، روبروی مرکز خرید میلاد نور، خیابان حسن سیف، کوچه دوم، شماره‌ی ۷ برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای هماهنگی و نام‌نویسی می‌توانند با خانم امینی : ۰۹۳۷۲۳۲۰۷۶۵-۰۲۱۸۸۲۶۰۵۵۵ تماس بگیرند.

همچنین ببینید

اسطوره‌شناسی ایرانی (دیوها، هیولاها و زامبی‌ها)

دوره‌ی جدید آموزشی اسطوره‌شناسی ایرانی با عنوان «دیوها، هیولاها و زامبی‌ها» برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *