جمعه , اردیبهشت ۲۴ ۱۴۰۰

اسطوره‌شناسی ایرانی (زروان و وای: اسطوره‌شناسی زمان و مکان)

موسسه‌ی فرهنگی- هنری خورشید راگا برگزار می‌کند:

 

اسطوره‌شناسی ایرانی

 

دکتر شروین وکیلی

 

زروان و وای: اسطوره‌شناسی زمان و مکان

 

نشست نخست: وای، باد و مکان

نشست دوم: زروان، دهر و زمان

 

دوره‌ی تیرماه

آغاز دوره: سه‌شنبه ۳ تیرماه

روابط عمومی: ۰۹۳۷۲۳۲۰۷۶۵

 

محتوا: دوره‌ی اسطوره‌شناسی در واقع ادامه‌ی دوره‌ی «تاریخ منِ پارسی» است که بنا به درخواست دانشجویان این دوره بر محور اساطیر تمرکز یافته است. در این کلاسها در عینِ تاکید بر اساطیر حوزه‌ی تمدن ایرانی، بحثهای مقایسه‌ای هم مطرح خواهد شد و به اسطوره‌های تمدنهای دیگر نیز خواهیم پرداخت. چارچوب بحثها سیستمی و میان‌رشته‌ایست و از این زاویه هم به ساختار و محتوای اساطیر می‌پردازیم و هم به سیر تکامل‌شان و  چگونگی اندرکنش‌شان، و همچنین زمینه‌ی تاریخی و جامعه‌شناختی ظهور و تحول‌شان.

 

جایگاه نشست حضوری:

میدان آزادی، ابتدای بزرگراه لشکری، جنب ایستگاه متروی بیمه، نرسیده به ورودی شهرک اکباتان، کارخانه نوآوری آزادی، کارگاه نوآوری هفت و هشت

زمان نشست حضوری:

کلاس اسطوره‌شناسی: سه‌شنبه ۱۷ تیر، ساعت ۱۷-۲۱

ساختار هر کلاس:

دو نشست (یک هفته در میان) و دو بحث و گفتگوی گروهی که استاد دوره هم برای رفع اشکال در دومی حضور خواهد داشت.

نشست کلاسی اول به صورت مجازی (۳-۴ درسگفتار) و نشست دوم به صورت حضوری (۴ ساعته) است.

کل محتوا در گروه تلگرامی کلاس بارگذاری می‌شود و امکان شرکت در دوره بدون حضور در نشستها هم فراهم است.

برای همراهی با دانشجویانی که با عوارض اجتماعی کرونا درگیرند، افزایش شهریه‌ی سالانه انجام نمی‌شود و هزینه‌ها تا پایان این بحران مانند سال پیش خواهد بود. همچنین شهریه‌ی کلاسهای حضوری هم برابر با کلاسهای مجازی (کمتر از شهریه‌ی پارسال) قرار داده شده است.

دانشجویان دوره می‌توانند دوستان خود را به رایگان برای نشست حضوری دعوت کنند. اما هرکس تنها یک بار می‌تواند در هر دوره مهمان شود.

 

گوشزد: محتوای دوره در سراسر ماه بر گروه تلگرامی در دسترس دانشجویان خواهد بود. در پایان هر ترم بدنه‌ی بحثها و محتواهای دیگر (کتابها، مقاله‌ها، فیلمها، عکسها) از روی آن پاک خواهد شد و تنها ۱۰٪ مطالب باقی می‌ماند تا راهنمای دانشجویان نوآمده باشد. دانشجویان باید مطالب مورد نظرشان را در زمان برگزاری دوره بردارند، چون پس از پایان کلاسها دیگر دسترسی به محتوایشان ممکن نخواهد بود.

 

شیوه‌ی ثبت نام:

۱) برای همراهی با دانشجویانی که با عوارض اجتماعی کرونا درگیرند، افزایش شهریه‌ی سالانه انجام نمی‌شود و هزینه‌ها تا پایان این بحران مانند سال پیش خواهد بود، به این شرح:

الف) حضور در یک دوره‌: ۱۶۰ هزار تومان

ب) حضور در دو دوره: ۲۶۰ هزار تومان

پ) حضور در هر سه دوره (اسطوره‌شناسی، هنر و زروان): ۳۳۰ هزار تومان

۲) واریز به شماره کارت: ۶۱۰۴-۳۳۷۸-۹۴۴۹-۸۳۸۳ یا شماره حساب بانک ملت شعبه دانشگاه تهران: ۴۰۲۷۴۶۰۳۴۹ به نام شروین وکیلی. (دوستانی که خارج از کشور زندگی می‌کنند، لطفا با یاری خویشاوند یا دوستی در داخل کشور از همین راه پرداخت را انجام دهند.) مهلت ثبت نام در دوره‌ی تلگرامی تا ۱۰ ساعت پیش از آغاز دوره است. پس از آن فهرستها بسته می‌شود و دیگر نام‌نویسی ممکن نیست.

۳) ارسال کد رهگیری به نشانی تلگرامی: @sherwinvakili ، به همراه این اطلاعات: نام کامل/ رشته و مقطع تحصیلی/ شهر محل سکونت/

۴) پذیرش این قاعده که محتوای ارائه شده و بحثهای دانشجویان در کلاس را به بیرون از فضای گروه منتقل نکنند.

همچنین ببینید

عرفان صوفیانه و حکمت مغانه (خیر و شر)

دوره‌ی جدید کلاس آموزشی عرفان صوفیانه و حکمت مغانه با عنوان «خیر و شر» برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *