جمعه , اردیبهشت ۲۴ ۱۴۰۰

ادامه‌ی سلسله گفتارهایی در اندیشه و فرهنگ برگزار می‌شود

چیستا

ادامه‌ی سلسله نشست‌هایی با عنوان «چیستا‏» که به وسیله‌ی موسسه‌ی فرهنگی-هنری خورشید و با همکاری مرکز آموزشی علمی-کاربردی فرهنگ و هنر (واحد 46) و تارنمای ای‌سمینار برگزار می‌گردید، وارد دوره‌ی جدیدی از مباحث خود، پیرامون اندیشه و فرهنگ می‌گردد.

نخستین گام از دوره‌ی جدید چیستا که به استادی دکتر شروین وکیلی برگزار می‌شود، شامل چهار نشست با نام‌های «مهر، وای و ظهور هنرهای رزمی ایرانی در عصر هخامنشی»، «مروری بر حکمت خسروانیِ سهروردی»، «بازخوانی اعترافات سنت آگوستین» و «نمودهای مهر و عشق در غزل پارسی: سعدی، حافظ و دیگران» خواهد بود.

گفتنی است نخستین نشستِ این دوره در تاریخ یکشنبه 13 بهمن‌‌ماه 1392، ساعت 6 تا 8 پس از نیمروز، در مرکز آموزشی علمی-کاربردی فرهنگ‌وهنر (واحد 46)، واقع در میدان انقلاب، خ جمالزاده شمالی، کوچه‌ی معینی، پلاک 2، طبقه 3، کلاس شماره 302،  تلفن : 66596188 برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای هماهنگی و نام‌نویسی می‌توانند با خانم امینی : 2320765-0937 و88260555-021 تماس بگیرند.

دوره‌ی آموزشی چیستا، مجموعه‌ای از سمینارهاست که هر یک به تنهایی خودبسنده و معنادار هستند، اما در ترکیب با هم شبکه‌ای گسترده‌تر از معانی و چشم‌اندازها را درباره‌ی شاخه‌های متفاوت علوم انسانی فراهم می‌آورند و حتا گاه به علوم پایه نیز سرکی می‌کشند. هر دوره از چهار سمینار تشکیل می‌شود که خط و ربطی مشترک را دنبال می‌کنند، اما اتصالشان سست و پرپیچ و خم است. مضمون سمینارهای هر دوره توسط نظر دانشجویان انتخاب می‌شود و کلاس در کل بر مبنای پرسش‌هایی پیش می‌رود که می‌تواند واگرا و پراکنده باشد، اما در نهایت در تورِ ریزومِ گفتمان کلاس جایی خواهد یافت.

همچنین ببینید

عرفان صوفیانه و حکمت مغانه (خیر و شر)

دوره‌ی جدید کلاس آموزشی عرفان صوفیانه و حکمت مغانه با عنوان «خیر و شر» برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *